top of page

KAPI ÇÖZÜMLERİ

DTEC Ecotec Yangın Kapısı

İthal 

YANGIN KAPILARI 

Teknik ihtiyaçlarınızın  çözümü !

"Teknik gereklilik, yurt içi sertifikalı üretim bulunmaması ya da  şartnamelerde zorunlu olarak istenen sertifika koşullarını sağlamak üzere ithal edilen kapılar."

Çeşitli nedenlerle yurt içinde sertifikalı olarak bulunmayan teknik özellikte ya da ölçüde istenen ya da şartname koşullarının gerektirdiği durumlarda ithal edilen ürünlerdir. 

Genellikle standart ölçülerde köşe kasalı olarak üretilirler. Ölçü ya da özellikte değişiklik istenmesi durumunda butik üretim olarak tasarlanır ancak fiyat önemli ölçüde artmaktadır. 

Türkiye'ye ilk olarak bu ürünlerin İtalya'dan gelmesi sonucu halen şartnamelerde İtalya'nın yerel standardı olan "UNI 9723" standardında kapılar istenebilmektedir. Artık yerel üretim ve sertifikasyon konusunda bir sorunumuz bulunmamakla birlikte, üretimde teknik açıdan İtalya'nın çok ilerisinde üretim yapan firmalarımız bulunmaktadır. 

Genel olarak İtalyan yangın kapıları 1-1,5mm kasa, 0,8mm kanat sacı kullanmaktadır. Yerli nitelikli ürünlerde 1,5-2mm kasa, 1-1,5mm kanat sacı kullanılmaktadır. Doğru bir yerli üreticiden ürün alıyorsanız güven ve ürün kalitesi açısından herhangi bir sorun yaşamazsınız.  

Bunun dışında Almanya, İngiltere, İspanya gibi ülkelerden teknik beklentilere uygun çözüm sunacak distribütörlüklerimiz, bayiliklerimiz bulunmaktadır.

bottom of page